Dekandan

Sevgili öğrenciler;

Sözlerime Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Hayatta en hakiki mürşit ilimdir, fendir. İlimden ve fenden başka mürşit aramak gaflettir, dalalettir, cehalettir.” veciz sözüyle başlamak istiyorum. Bilindiği üzere üniversiteler geçmişten geleceğe giden yolda ülkelerin ileri gitmesinde en önemli yapı taşlarını oluşturmuşlardır. Siirt Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi de gerek bulunduğu bölgedeki çalışmalarla ve gerekse diğer üniversiteler arasındaki rekabet ortamına ayak uydurarak faaliyetlerine devam etmektedir. 2017 yılı itibariyle bünyemizde kayıtlı olan 753 öğrenci ve 79 akademik personelle 2023 ve daha ileri yıllara yönelik hedeflerimize ulaşmak için özveri ve gayretle çalışmalarımıza devam ediyoruz.

“Sahip olmak için ait olmak” der eskiler. Bizler üniversitemize duyduğumuz aidiyetimizle yolumuza devam ediyoruz. Şehitlerimizin kanlarıyla sulanmış bu topraklarda yeşeren ve büyüyen üniversitemize layık çalışmalar yapmak boynumuzun borcudur.

Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı olarak gelin aramıza katılın; bölgemize ve ülkemize birlikte hizmet edelim diyor, en kalbi duygularla herkese sevgi ve saygılarımı sunuyorum.


Prof. Dr. Murat ERMAN

MAHMUT TOPRAK
Güncelleme : 04.06.2018 09:16:26